Evropská unie, Evropský sociální fond, Operačný program zaměstnanost IMPULS Třebíč - semináře, rekvalifikační kurzy, ESF kurzy

tel: 568 853 888; 568 853 929
mobil: 777 230 705
e-mail: impuls.tr@volny.cz
IMPULS Třebíč - rekvalifikace | vzdělávání | poradenství  

Semináře

 

Sváteční čas vzápadokřesťanském světě aneb Od Velikonoc do Vánoc - tam a zpět

Pro učitele občanské nauky, dějepisu, českého jazyka a literatury - 2. stupně ZŠ, víceletých gymnázií, SŠ

Datum:19. října 2010    Čas: 14.00 - 17.00
Místo:IMPULS TŘEBÍČ, Okružní 935, Třebíč - Borovina
Program:

Tento seminář je užitečnou a jedinečnou tematickou inspiraci ve výuce pro následující vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Člověk a svět práce, Umění a kultura, Jazyk a jazyková komunikace.

Seminář se zabývá přehledným a stručným vysvětlením vzniku a vývoje křesťanského kalendáře, jednotlivých okruhů liturgického roku a mezidobí, významných slavností a svátků v kontextu s křesťanským náboženským světonázorem, odkazem antické společnosti a hebrejské tradice, na jejichž základě vyrostla současná Evropa. Lektorka semináře odpoví na často kladené otázky jako např. co je podstatou Vánoc a Velikonoc, kdy začíná církevní rok, proč je neděle svátečním dnem a osvětlí lidové zvyky a tradice spojené se svátečním časem (vánoční stromeček, pomlázka atd.) V semináři věnuje prostor i svátkům, které nejsou součástí oficiálního kalendáře, ale v lidovém prostředí se dlouhodobě těší velké oblibě (např. halloween, apríl, Valentýn atd.) a také státním svátkům a významným dnům, které jsou součástí občanského kalendáře. Poutavý výklad bude doprovázen dobovými ilustracemi a fotografiemi. Seminář je vhodný zejména pro vyučující výchovy k občanství, dějepisu i českého jazyka a literatury na ZŠ a víceletých gymnáziích.

Lektor:PhDr. Valburga Vavřinová, Ph.D.
Kurzovné:350,- Kč
Možno čerpat z prostředků DVPP. Akce je akreditována MŠMT č. j. 8894/2009-25-148/15. Seminář bude provázet prodejní výstavka učebnic SPL-Práce.
 
  nastavit jako homepage
  přidat k oblíbeným
  tisknout
Dnes je 3. března 2021.
Svátek má Kamil. 
Akce pro tyto dny:
středa
3. 3.
 
čtvrtek
4. 3.
 
pátek
5. 3.
 
sobota
6. 3.
 
neděle
7. 3.
 
pondělí
8. 3.
 
úterý
9. 3.
 
 
© 2005 IMPULS Třebíč    Vyrobil Tajfun Digital